Strona childheaven.pl używa plików cookies by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji w Polityka cookies

Choroby dziecięce

Pomoc dla dziecka

Waldorfskie Przedszkole ,,Pod Skrzydłami''

Województwo: Małopolskie
Miasto: Kraków
Dzielnica: Dzielnica V Krowodrza
Adres: Batalionu Skała AK 2
Kod pocztowy: 31-273
Telefon: 509 482 240
Telefon 2: 516 032 485
Strona www: http://www.podskrzydlami.pl/
Godziny otwarcia: 07:00
Godziny zamknięcia: 15:00
Czesne: Brak informacji
Wyżywienie: Brak informacji
Waldorfskie Przedszkole ,,Pod Skrzydłami''

O nas

Serdecznie witamy w naszym wyjątkowym w swej strukturze i funkcjonowaniu przedszkolu. Posiadamy certyfikat przedszkola waldorfskiego przyznany przez Międzynarodową Organizację Przedszkoli Waldorfskich w Stuttgarcie. Działanie wychowawcze w naszej placówce odbywa się na trzech płaszczyznach. Są nimi sfera uczuć, myśli i woli. Pomagamy dzieciom poznawać świat przez pryzmat duchowości, kultury i sztuki. Uczymy kreatywnego rozwiązywania problemów w powiązaniu z zagadnieniami życia w grupie, realizacji własnych celów, motywacji do pracy i twórczego działania.  Działając w określonych schematach i rytmach życia codziennego, dajemy dzieciom poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość spokojnego podejmowania decyzji. Poprzez zabawę nie tylko integrujemy dzieci i sprawiamy, że czują się one radosne i spełnione, ale również rozwijamy w nich naturalne zamiłowanie do pracy i chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Podstawą w naszej pracy są zatem następujące wytyczne: przykład i naśladowanie oraz rytm i powtarzanie.

Sprawą priorytetową jest dla nas także dobra współpraca z rodzicami dzieci. Angażujemy rodziców w życie naszego przedszkola, a przez to budujemy mocniejszą więź w relacji rodzic - dziecko. Stwarzamy miłą, serdeczną i pełną ciepła atmosferę. Skłaniamy do działań asertywnych, pełnych empatii i chęci skutecznego porozumiewania się. 

Wśród prowadzonych zajęć możemy wyróżnić następujące zabawy:

  • korowody
  • opowiadanie baśni, teatrzyki
  • zabawy rytmiczne, paluszkowe, kołowe,
  • śpiewanie piosenek
  • zajęcia artystyczne: rysowanie, malowanie, lepienie z wosku, gliny, prace z runem owczym, tkanie, szycie ,praca  z wełny (pompony, dywaniki, pajęczynki)
  • pieczenie bułek
  • codzienne przeżywanie spożywania posiłków w nastroju spokoju i ciszy
  • eurytmia
  • przygotowanie i obchodzenie świąt i uroczystości oraz  urodzin każdego dziecka

 

Lokalizacja